STORM członkiem IHE

IHE_Member_Organizations

 

 

Stowarzyszenie dołączyło do IHE – Integrating the Healthcare Enterprise (http://www.ihe.net/). IHE powstało wyniku  inicjatywy połączonych środowisk medycznych i informatycznych. Na IHE dzisiaj zrzesza ponad 700 firm i organizacji. Jego głównym celem jest usprawnianie sposobu wymiany informacji poprzez systemy informatyczne dedykowane dla Rynku Medycznego.

IHE promuje  wykorzystanie uznanych standardów w zakresie wymiany danych medycznych, takich jak DICOM i HL7. Ich wykorzystanie ma na celu zaadresowanie oczekiwań środowiska medycznego i  usprawnienie procesu leczenia pacjentów. W założeniach IHE, systemy informatyczne, które są zaprojektowane zgodne z ich wytycznymi, są łatwiejsze do wdrożenia w placówkach medycznych, łatwiejsze do integracji z systemami innych dostawców i gromadzone dane są bardziej użyteczne dla personelu medycznego.

Członkostwo STORM w IHE (lista członków dostępna pod linkiem: http://www.ihe.net/Member_Organizations/) jest pierwszym krokiem naszego Stowarzyszenia poza polski Rynek Medyczny. Liczymy, że pozwoli on nam zarówno czerpać z bogatych doświadczeń innych organizacji i firm będących w IHE, a równocześnie dzielić się naszymi polskimi doświadczeniami, które w naszej ocenie naprawdę są duże.

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem bardziej szczegółowej informacji na temat IHE zapraszamy do lektury strony www tej organizacji lub kontakt z Zarządem STORM.