Grzegorz Siwiec

Grzegorz_SiwiecGrzegorz Siwiec – członek założyciel STORM, Wiceprezes Zarządu (2012-2014),   Prezes Zarządu (2014-2016).

Aktualnie jest Głównym Architektem Systemów firmy Gabos Software Sp. z o.o.  wdrażającej rozwiązania informatyczne dla sektora ochrony zdrowia w całym kraju.Posiada ogromny dorobek, obejmujący lata 1991-2012 w zakresie autorskiego projektowania i udanych wdrożeń różnorodnych systemów informatycznych dla jednostek ochrony zdrowia w całym kraju. Realizacje dot. m.in. pierwszych na rynku i systematycznie udoskonalanych systemów obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej, rozliczeń z NFZ, sterowania ruchem i rejestracją pacjentów oraz wykorzystania w praktyce medycznej nowoczesnych technologii i urządzeń, np. kiosków POS, wyświetlaczy alfanumerycznych, kart pacjenta, tabletów, serwerów czy linii papilarnych. Zaprojektowane przez niego systemy i wieloletnia działalność biznesowa przyczyniły się do upowszechnienia wiedzy dot. konieczności wdrożenia systemów informatycznych w ochronie zdrowia i wynikających stąd korzyści dla usługodawców i pacjentów oraz stały się podstawą obecnego funkcjonowania placówek zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

Jego wiedza i dokonania są wykorzystywane w zakresie projektowania bardziej efektywnych działań instytucjonalnych, organizacyjnych, proceduralnych i technologicznych w sektorze ochrony zdrowia – jest aktywnym konsultantem dla NZOZ i ZOZ m.in. w kontekście ustawy na rok 2017 dot. elektronicznej dokumentacji medycznej.